Občianska iniciatíva: Vráťme dôstojnosť Sadu Janka Kráľa PDF Tlač Email
Sad Janka Kráľa je ako najstarší historický park v strednej Európe národnou kultúrnou pamiatkou a zároveň obľúbenou oázou pokoja a relaxu bratislavských rodín s deťmi a širokej verejnosti. Preto je paradoxné, že priamo v jeho strede sa nachádza verejný dom Messalina. Je priam nepredstaviteľné, že by sa podobné „zariadenie“ vyskytlo v londýnskom Hyde Parku alebo parížskom Versailles.
Uvedomujem si, že prevádzkovateľ zrejme splnil všetky právne normy platné na území SR. Napriek tomu mi existencia „bordelu“ v strede historického parku prekáža z etických a kultúrnych dôvodov. Domnievam sa, že tento stav je rozpore s verejným záujmom, duchom a poslaním Sadu Janka Kráľa.

Preto som spolu s priateľmi a známymi zorganizoval apolitickú a nadstranícku iniciatívu, ktorá si kladie za cieľ zrušenie tejto prevádzky v našej národnej kultúrnej pamiatke. Spoločne využijeme všetky dostupné prostriedky v rámci platných právnych noriem na území SR, aby sa nám podarilo dostať prevádzku verejného domu zo Sadu Janka Kráľa. Budeme sa o to usilovať v spolupráci s miestnou i mestskou samosprávou, políciou, médiami a všetkými občanmi, ktorí nás podporia.
Naše úsilie už podporilo množstvo osobností zo spoločenského, politického a kultúrneho života Bratislavy. Ak chcete aj Vy podporiť našu výzvu, môžete tak urobiť na www.dostojny-sad-jk.sk.

Zákon je zatiaľ na strane Messaliny
Starostu Ftáčnika vinia z nečinnosti pre erotický klub
Messaline prekáža zákaz vjazdu
Messaline možno zatvoria dvere skôr
Erotický salón Messalina Club v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke by mal riešiť aj Obvodný úrad v Bratislave.
Obvodný úrad prešetruje sťažnosť na erotický salón v Sade J. Kráľa
Úrad začal správne konanie voči Messalina Clubu
Poslanci našli zálohu na Messalinu
Erotický salón v Petržalke: Správne konanie prerušili
O Messaline zrejme rozhodne súd
Petržalka obnovila konanie voči Messalina Club
Messalina možno bude zatvárať o polnoci
 
Obrazok, s.r.o. - reklamna agentura