Moje výsledky PDF Tlač Email

Nové polopodzemné kontajnery v Petržalke

V Petržalke na môj podnet pribudli nové polopodzemné kontajnery. Spolu s priateľmi z tímu Mladá Bratislava som vyvinul iniciatívu, aby spoločnosť OLO začala skúšobne budovať moderné, polopodzemné kontajnery na území hlavného mesta. O pilotný projekt prejavilo záujem až 23 správcovských spoločností z celej Bratislavy, z ktorých boli napokon vybrané 4 lokality: Žižkova (v Staré mesto), Družicová (Ružinov), Stavbárska (Vrakuňa) a tiež Budatínska 17 (Petržalka). Veľmi sa teším, že sa podarilo jedno takéto stanovisko umiestniť práve v našej mestskej časti a verím, že ho ľudia budú využívať. Tiež dúfam, že čoskoro sa mi podarí podporiť vznik viacerých podobných stojísk.
https://www.youtube.com/watch?v=ZpKg0N1v9Bw&feature=youtu.be

Ďalšie dve Workoutové ihriská

V roku 2016 a 2017 sa mi spolu s Mladou Bratislavou podarilo presadiť vybudovanie ďalších dvoch workoutových ihrísk. Jedno sa nachádza pri Chorvártksom ramene a druhé pri športovej hale na Prokofievovej. Obe sú postavené podľa medzinárodných noriem a sú otvorené pre verejnosť bez obmedzení a bezplatne.
https://www.youtube.com/watch?v=W5CxIa3WqaI&t=1s


Street workout – Pečnianska ulica

V roku 2015 sme spolu s priateľmi z Mladej Bratislavy zastúpenými v petržalskej samospráve vybojovali finančné prostriedky na budovanie vonkajších fitnes ihrísk s cieľom priblížiť šport aj širokej verejnosti bez ohľadu na vek. Jedným z prvých miest, kde si budete môcť zacvičiť, je Pečnianska ulica. Ihrisko - Kamzík

 V roku 2015 sme s poslancom Tomášom Korčekom pokračovali v skutúrňovaní mestského lespoarku, a tak sa podarilo z mestkých peňazí vybudovať nové detské ihrisko na Kamzíku. Na chýbajúce ihrisko pre najmenších v tejto obľúbenej lokalite upozorňovali obyvatelia už dlho.

Rekonštrukcia kaplnky v Starom Háji - Petržalka

Vyše 100-ročná kaplnka v Starom háji patrí k obľúbeným miestam na oddych pre mnohých Petržalčanov. V roku 2014 sa mi podarilo získať financie z mestkého rozpočtu na jej rekonštrukciu. Následne sme zorganizovali veľkú ekologickú brigádu a začali s rekonštrukciou kaplnky. Ďalšie rekonštrukčné práce by mali pokračovať na jar v roku 2016..


Fitnes prvky na Partizánskej lúke

V roku 2014 som sa zasadil za ďalšie rozširovanie možností na športové vyžitie bratislavčanov. S kolegom Tomášom Korčekom sme presadil vyčlenenie prostriedkov na rozšírenie športových možností v bratislavskom lesoparku. V snahe sprístupniť aktívne trávenie voľného času sme za tieto peniaze vybudovali posilňovacie zariadenia na Partizánskej lúke.


Detské multifunkčné ihrisko v bratislavskom lesoparku - Pod horárňou Krasňany

Jedným z mojich dlhodobých cieľov je aj tvorba a revitalizácia voľnočasových areálov v Bratislave, a preto sme s novomeským poslancom Korčekom v roku 2013 presadili vyčlenenie financií na vybudovanie detského ihriska s množstvom preliezok v rámci rekreačného areálu mestských lesov v Krasňanoch.Rekonštrukcia terasy – Jasovská ulica 

V roku 2013 sa mi podarilo zase o niečo vylepšiť vzhľad našej mestskej časti a to získaním financií z mestského rozpočtu na rekonštrukciu terasy na Jasovskej ulici. Dva roky pred tým sa na môj podnet rekonštruovala terasa na Fedinovej. Verím ale, že týmto sa s rekonštrukciami neprestalo a postupná obnova terás bude pokračovať.
 
Obrazok, s.r.o. - reklamna agentura